Hürriyet

19 Nisan 2011 Salı

Sanitas: Nişantaş'ın Altında Bir Cennet
 Bu sene sevgililer gününde en güzel 14 Şubat hediyemi aldım! Bebek Taps'te güzel bir akşam yemeğinden sonra eve geldiğimizde beni en lezzetli ve en keyif veren iki şey bekliyordu. Buzdolabından çıkan bir kutu La Durée macaron ve çift kişilik "Spa day". Ne kadar teşekkür etsem az. Bir de blogumda teşekkür etmiş olayım bari;) Anca beni bu kadar iyi tanıyan biri bana bu hediyeyi layık görebilirdi. Tabii masajı benden çok seven bir erkek arkadaşa sahip olmanın da avantajları bunlar orası ayrı...
 Her neyse, 14 Şubat'tan iki hafta sonra yağmurlu ve buzzz gibi bir cumartesi günüydü Nişantaş'ındaki Sofa Hotel'in kapısından içeri girdik. Resepsiyondan bizi bekleyen Sanitas Spa'nın en alt katta olduğunu öğrendikten sonra hemen asansöre binip indik aşağıya. Burası Nişantaş'ın altında bir cennet! Sadece bir kaç metre yukarıda tahminen üstümüzden geçmekte olan arabalar ve şehrin tüm gürültüsü geride kalmış, pembe, mor ve mavi ışıklar, havuz ve saunadan gelen buharlar beni iyice mooda sokmuştu. Etrafta sürekli bizi selamlayarak geçen Uzak Doğu'lu masözler, jakuziden gelen köpük sesleri. "Ay ben burada yaşayabilirim!" dedirtiyordu insana. Hiç oyalanmadan soyunma odalarına gittik ve üzerimize mayo ve peştemalleri aldık. Soyunma odaları bile o kadar güzel ki ( burada güzel derken, lüks ortamlara düşkünseniz tam aradığınızı bulacaksınız demeye getiriyorum ;) ) insanın orada kalası geliyor. Önce havuzun kenarında şezlonglara uzanarak masaj saatimizi bekledik. Çiftlere özel masaj paketi olduğu için iki ayrı yataklı masaj odasına girdik. Buradan sonrasını elimden geldiğince betimlemeye çalışacağım ama mümkün olduğunu sanmıyorum, kusura bakmayın ;) Çook hafif gelen bir müzik sesi, böyle rahatlatıcı bir tarzda.1 saat süren bu efsanevi terapinin ardından, havuzun şezlonglarına geri döndük. Tarçınlı çok lezzetli bir çay geldi ve çayın bitmesiyle havuza: hooop! Serin serin yüzdükten sonra hemen yanındaki jakuziye geçtik orada da sıcacık köpüklü sularla uyumamak için zor tutuyor insan kendini ne yalan söyleyeyim. Ama daha hamam ve sauna var o yüzden uyku yok :) Sauna ve hamamı da kullandık bir güzel. Artık gitme vaktiydi bu nedenle tekrar kabinlere dönüp hafif bir duş alıp giyindik.
 Nasıl bir rahatlama ve eminimki hepinizin ihtiyacı olan şey. Şehir, hepimizi ayrı yoruyor. Günlük hayatın koşuşturmacasında hepimiz yıpranıyoruz. İşte Sanitas Spa bu noktada devereye giriyor sanırım.
 Tabii fiyatları da verdiği hizmetle doğru orantıda. Bu konuda dürüst konuşacağım ve fiyatların biraz abartılı olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Kampayalar olmadığı zamanlarda çiftlere masaj diğer spa merkezleriyle karşılaştırıldığında biraz yüksek. Gerçi Sanitas biraz daha cool bir yer. Verdiği hizmetten de çok emin ve lüksten hiç kaçınmamış. Ama yine de... Pahalı mahalı, güzel işte gidin demek istiyorum sadece ;))

Ayrıca Sanitas sadece Sofa Hotel'de değil, Çırağan'da Antalya'daki çeşitli otellerde de bulunmakta. Hepisini sitesinden bulabilrisiniz.Nişantaşı Sofa Hotel

Ve The Sanitas Spa

İşte Sanitas Spa'yı merak edenler için bir kaç detay:İletişim için;

Tel: 0212 326 4646 - 8040 ( Çırağan Otel)
Tel: 0212 219 2195 ( Nişantaşı - Sofa Hotel)
E-mail: info@thsanitas.com
Çırağan Palace Kempinski Çırağan cad. 32, Beşiktaş 34349
İstanbul / Türkiye

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder