Hürriyet

3 Kasım 2011 Perşembe

Münferit Bir Restoran

Aaah ah! Yine kaç zaman oldu hiiiç bir şey yazmamışım. Midterm ler de başlayacak çok az kaldı, içim fena sıkkın.. Neyse ama geçsin gitsin de bir an evvel başka şey istemem.

Geçen cumartesi çok güzel yemekleri olan "Münferit'e" gittik. Galatsaray Lisesi'nin yanından aşağı doğru biraz yürüdükten sonra hemen solda kalıyor. Bahçesi ve ilk katı çok hoş, dekorasyonu da Avrupa'daki restoranlar gibi geldi bana. Ahşap, kahverengi ve koyu kırmızı tonları hakim sanki, gece karanlığından bu kadarını hatırlıyorum tabi :)

Yemeklerine gelinceee.. Ben çok beğendim, fiyatlar biraz yüksek gibi ama aslında yemekte içki de içildiğini düşünürsek diğer restoranlara göre daha pahalı değil yani. Ayrıca orjinal menüsü ve gerçekten lezzetli mezeleriyle Münferit, gitmeye değer bir restoran.

Ortaya aldığımız kağıtta mantarlı ve kekikli beyaz peynir, sirkeli salatalık ve roastbeef ilk aklıma gelenlerden. Ayrıca tahinli patlıcan salatası, ve hemen ilk başta çıtır ekmeklerle gelen tereyağlı ançuez gerçekten çok iyiydi!! Humus, köz patlıcan ve tatlılar da gerçekten güzeldi. Ahtapotlu ve kuskuslu ara sıcakları çoook fazla sevemedim açıkçası ama olsun :)

Tam adresi: Firuzağa Mahallesi, Yeni Çarşı Cad. no:19, Beyoğlu/İstanbul.
Mutlaka rezervasyon yaptırmalısınız. Yoksa yer bulmanız biraz zor.
Telefon numarası: 0212 252 50 67

Yemekten sonra gelen ve başta sıcak bakamadığım çikolatalı lokmalar ayrıca tahminen daha önce tatmadığınız lezzetlerdeki dondurmalar da gerçekten damağımızda güzel izler bıraktı diyerek şairene bir anlatımla bitirmek istiyorum. Bu arada fotoğraf makinamdaki resimleri henüz laptopuma atmadığım için sizlerle kendi fotoğraflarımı paylaşamayacağım ne yazık ki. Ama en kısa zamanda koymaya çalışırım.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder