Hürriyet

22 Mayıs 2011 Pazar

Melissa ShoesBen alalı aslında 2 ayı geçti. Havalar da bir türlü ısınmadığı için henüz giymek kısmet olmadı ne yazık ki. Ama yine de artık giyebilirim diye düşünüyorum ve sabırsızlanıyorum. Melissa'nin yeni koleksiyonu Mel by Melissa gerçekten de çok güzel ayrıca bildğinizi gibi müthiş de kokuyor! :)

Aslında alakasız bir ayakkabı ve bir kaç küçük aksesuar almam gerektiği için Yasemin'le birlikte İstinye Park'a gitmiştik ve bana ayakkabı ararken girdiğimiz Divaresse'de bunları bulduk. Bayıldık ve hemen denedik hemen de satın aldık açıkçası :)) Hatta Yasemin iki tane aldı! Nasısa ayakkabılar bagajda duruyor :p

Vivienne Westwood'un Melissa için tasarladığı ayakkabılar da oldukça güzel.

Buyrun benimkiler ve başka renklerde ve modellerde Melissa'lar!!!
Melissa'nın internet sitesi için de buradan buyrun: Melissa Official Website

İstanbul Edition ve Billionaire Club İstanbul21 Mayıs cumartesi akşamı Levent Çarşı girişindeki eski HSBC bankası binasının yerine açılan The  İstanbul Edition Hotel'in içinde bulunan Billionaire'e gidelim dedik. Her neyse işte bir kaç gün önceden rezervasyon yapmıştk. Şık ve yeni bir yer olması bizi heyecanlandırıyordu. Dün akşam 12 civarı gittiğimizde ilk girdiğim zaman çok güzel bir yer olduğunu düşündüm. Dekorasyon, ışıklandırma gayet hoştu. İçkiler zaten standart :) Mekan gerçekten de değişik bir yer fakat maalesef ortam pek de beklediğimiz gibi çıkmadı. Müzikleri de güzel sayılırdı fakat bana biraz Bodrum'daki basit gece klübü havasındaymış gibi geldi. Yani daha fazla bir şey demek istemiyorum ama giden görür ve anlar ne demeye çalıştığımı.

Sonuç olarak biz yaklaşık 1 saat civarı kalıp sonra Anjelique'e gittik :) Bildiğin yoldan şaşma diye boşuna dememişler işte neyseee.

Billionaire'de kylie's blog için bir kaç fotoğraf çektim:


Gecenin devamındaki fotoğraflar..


Adele...
Onu en önce “Chasing Pavements” şarkısıyla ve çok beğendiğim klibiyle tanımıştım. Adele’in sesi nedense böyle zayıf esmer bir tip canlandırıyor gözümde. Onu ilk defa televizyonda gördüğümde o sesin kendisinden çıkıyor olması çok garip gelmişti :) Herhalde son zamanların en en en iyi şarkıcısı. Zaten İngiliz olması ve aksanı şarkılarını daha bir dinlenesi hale getiriyor. Şaka bir yana gerçekten çok etkileyici sözleri olduğunu ve sesinin de çok orjinal olduğunu düşünüyorum. Benim favorilerimden olan bazı şarkıları; Chasing Pavements, Someone Like You, Rolling In the Deep ve Hometown Glory. Tabii bunların dışında da çok güzel şarkıları var. Keşke gelse de İstanbul’da bir konser verse diye geçiyor içimden şu sıralar…


Adele - Chasing Pavements:


One For One - Toms

Aslında yeni çıkmadı bu ayakkabılar son bir 3 senedir falan var ama şimdilerde herkesin ayağında :) Vallahi ben de bir tane aldım hem çok rahatlar hem de çok hafif. Üstelik alıştığımız bez ayakkabılara da benzemiyor, ayağı hiç terletmiyorlar. (bu baya önemli bir özellik çünkü diğer türlü yazın o ayakkabıları giymek çok rahatsız olabiliyor.) Bir sürü çeşidi, rengi var. Ben kendime koyu gri aldım. Kolay bir renk olduğu için griyi tercih ettim sanırım ikincisini kırmızı veya çizgili modellerinden alabilirim.

Espadrillerden bir farkı yok aslında o mantıkla yapılmış bir ayakkabı fakat, içi ortopedik ayakkabılar gibi ve hava alan tabanı da çok rahat. Hemen ayağınızın şeklini alıyor.

Ayakkabının en büyük özelliği One For One kampanyası fikriyle üretilmiş olması. Yani siz bir tane satın aldığınızda Afrika'da ihtiycaı olan bir çocuğa aldığınızın aynısından bir çift veriliyor.

Ayakkabılar Türkiye'de V2K'larda satılıyor ve tabiki de burada her şeyin olduğu gibi normal fiyatından daha pahalı :) 160tl civarındaymış sanırım ama ben Amerika'dan sipariş ettim ve kargo parasıyla birlikte 60$ ödedim. Yani ayakkabı aslında 45$'dı ama tabii yine de daha ucuza geliyor. Bir iki kişi birlikte söylerseniz kargonuzda daha ucuza gelebilir bu durumda.

Ayrıca benden sizlere bir tavsiye benim ayağım 36 numara ben oradan sipariş verirken W6 söyledim yarım numara daha büyük söylemenizi öneririm çünkü ayakkabı hemen esniyor. Böylece rahatlıkla ayağınız acımadan giyebilirsiniz.

İşte benim Toms'larım:


Bunlar da farklı çeşitlerde Toms'lar..