Hürriyet

3 Kasım 2011 Perşembe

In the manner of speaking..

En son gittiğim Justin Timberlake'in oynadığı In Time filminde de bir sahnede çaldığını duydum oradan aklıma geldi tekrar. Nouvelle Vague'la ilgili zaten daha önceden yazı yazdığımı hatırlıyorum. In The Manner Of Speaking Nouvelle Vague'ın çok çok sevdiğim bir şarkısıdır. Sizle de paylaşmak istedim.Şarkının sözleri çok güzel bence..

Oh give me the words
Give me the words
That tell me nothing
Oh give me the words
Give me the words
That tell me everything

bir kısmı..


Bu arada hazır sözü geçmişken, geçen sene geldiler mi tam hatırlamıyorum fakat Nouvelle Vague her sene mayıs ayı civarında Babylon'da konsere gelir. Ben daha hiç gidemedim, ihmalkarlığımdan mıdır bilemem.. Bu sene gelirse kesin gitmeyi düşünüyorum!! ;)-you told me everything by saying nothing...Münferit Bir Restoran

Aaah ah! Yine kaç zaman oldu hiiiç bir şey yazmamışım. Midterm ler de başlayacak çok az kaldı, içim fena sıkkın.. Neyse ama geçsin gitsin de bir an evvel başka şey istemem.

Geçen cumartesi çok güzel yemekleri olan "Münferit'e" gittik. Galatsaray Lisesi'nin yanından aşağı doğru biraz yürüdükten sonra hemen solda kalıyor. Bahçesi ve ilk katı çok hoş, dekorasyonu da Avrupa'daki restoranlar gibi geldi bana. Ahşap, kahverengi ve koyu kırmızı tonları hakim sanki, gece karanlığından bu kadarını hatırlıyorum tabi :)

Yemeklerine gelinceee.. Ben çok beğendim, fiyatlar biraz yüksek gibi ama aslında yemekte içki de içildiğini düşünürsek diğer restoranlara göre daha pahalı değil yani. Ayrıca orjinal menüsü ve gerçekten lezzetli mezeleriyle Münferit, gitmeye değer bir restoran.

Ortaya aldığımız kağıtta mantarlı ve kekikli beyaz peynir, sirkeli salatalık ve roastbeef ilk aklıma gelenlerden. Ayrıca tahinli patlıcan salatası, ve hemen ilk başta çıtır ekmeklerle gelen tereyağlı ançuez gerçekten çok iyiydi!! Humus, köz patlıcan ve tatlılar da gerçekten güzeldi. Ahtapotlu ve kuskuslu ara sıcakları çoook fazla sevemedim açıkçası ama olsun :)

Tam adresi: Firuzağa Mahallesi, Yeni Çarşı Cad. no:19, Beyoğlu/İstanbul.
Mutlaka rezervasyon yaptırmalısınız. Yoksa yer bulmanız biraz zor.
Telefon numarası: 0212 252 50 67

Yemekten sonra gelen ve başta sıcak bakamadığım çikolatalı lokmalar ayrıca tahminen daha önce tatmadığınız lezzetlerdeki dondurmalar da gerçekten damağımızda güzel izler bıraktı diyerek şairene bir anlatımla bitirmek istiyorum. Bu arada fotoğraf makinamdaki resimleri henüz laptopuma atmadığım için sizlerle kendi fotoğraflarımı paylaşamayacağım ne yazık ki. Ama en kısa zamanda koymaya çalışırım.