Hürriyet

9 Kasım 2011 Çarşamba

Oldies Baby! Geçen cuma (Ergin'ciğim büyük ısrarları sonucu) Babylon "oldies but goldies'e" gittik. Vestiyere ceketlerimizi bıraktıktan sonra fosforlu bileziklerimizi alıp girdik içeriye. Daha önce 2 kere gitmiştim oldies'e ama sanırım bu en eğlencelisiydi. Veya ben yaşlanıyorum bilemedim... :pBabylon'un dekorasyonu değişmiş, çok da güzel olmuş. Ayrıca küçük bir sahne, dansçı kızlar ve diğer showlar da gerçekten başarılıydı. Bir zamanlar kanal d'deki (ay adı aklıma gelmiyor so you think you can dance'in Türkiye'de yapılanı :)) ) Michael Jackson taklidi yapabilen bir dansçı vardı. Şu an adına baktım google'dan ve buldum: Yiğit :)) Smooth Criminal şarkısıyla çok güzel bir dans yaptı. Gerçekten başarılıydı. Yani sahnedeki ona çok benziyordu tahminen odur diye düşünüyorum :)
Gerçekten eğlendik size de tavsiye ederim.

Asmalı Mescit Babylon'da giriş ücreti 40tl eğer önceden gidio
alırsanır öğrenciye 30 sanırım. Benden söylemesi. (biz maalesef 40'a aldık öğrenci kalmamıştı :( )

Radisson'da Brunch
Aslında bunu yazmak için geç kaldım sayılır ama, olsun! Aylar süren workshop bitti ve David'imiz artık Ortaköy Radisson Otel'deki en karizmatik intern oldu ;) Biz de gidelim de o güzel kreplerinden, waffle larından, omletlerinden bir yiyelim dedik.
kylie
Kafasında aşçı şapkasıyla David babuşum çok şirindi.

Büyükçe bir açık büfesi var Radisson'un, çeşit çeşit peynirler, reçel, bal ve lokumda sınır tanımamıştı. Ayrıca organik kahvaltılıklar köşesini de çok beğendim ve hatırladığım kadarıyla şeker hastaları için uygun olan yiyeceklerden de bulunduruyordu. (reçel vs. gibi)

Ayrıca börek, bacon, sosis gibi sıcak kahvaltılıklar da gerçekten çok güzeldi.

Ve tabii ki de omletlerin başında duran David sırayla siparişleri alıp hazırladı bizimkileri :)) Hırvatistan'a tatile gittiğimizde de sosis makarna tarzı soslu güzel yemekler yapmıştı, bir de Ergin'in evinde mangal yaptığımızda tadını asla unutamadığım o brownie'yi yapmıştı. Ama onu o porfesyonel kıyafetiyle gerçek bir "chef" olarak görmek çok güzeldi.

Kısacası söyleyceğim şu ki Radisson'da brunch'a gidilir! Biz şehir fırsatı'ndan bulup daha ucuza aldık;) Normal fiyatı hatırladığım kadarıyla 80tl civarıydı. Boğaza sıfır camekan salonu eminim ki yazın daha da güzeldir. Bizimki yağmurlu bir sonbahar sabahına denk geldi ama buna rağmen keyif aldık..Radisson Blu Hotel

Çırağan Cad. 46, - Ortaköy - 34349 İstanbul


Tel: 0212 310 15 00Adada Balık Keyfi
Tatilin son günü geldi çattı malesef.. Bu güzel ve güneşli günde Burgaz'a gidelim dedik.

Hani bazen sabah uyandığında içinde bir sıkıntı olur ya, bugün ben de öyle uyandım.

Adaya ayak bastığım an, Burgaz bütün sıkıntımı aldı, içimi mutluluk ve huzurla doldurdu. Sanki havasında sihirli bir şey varmış gibi. O kadar keyifliydi ki! Klube gittik, bomboştu bir anda yaz anıları canlandı gözlerimde. Yazınki cıvıl cıvıl haliyle düşündüm orayı o anda. Birbirinden güzel anılarımızı.. "Keşke yaz olsaydı" dedim o anda içimden. Neyse zaten yaz yaklaşıyor sayılır :p

Bir anda herkesi çok özledim! Kaç zamandır görmediğim arkadaşlarımı. Meril'i, Berna'yı, Roksan'ı, Yasemin'i ve diğer herkesi. Yazın orda olmanın tadı bir başka. Yaz sezonu açılmadan adaya gidip Berna'da kalmayı, klube kaçak olmadan, rahat rahat girmeyi :)) akşam sahilde gidip yemek yemeği.

Bugün de, biraz geztikten sonra gittik balık, meze ne bulduysak bir güzel yedik. ;) O kadar keyifliydi ki!!! Hava da şansımıza güneşliydi. Tabii sonra soğudu ama yine de çok güzeldi. 18.10 motoruyla da döndük. Yani anlayacağınız çoook güzel bir gün geçirdim, Ergin, Funda ve Can'la birlikte. ( arada Jess seni çok çok çok özledim!)