Hürriyet

15 Aralık 2011 Perşembe

Safak Sayacı :)Biraz önce Vedat bir şafak sayıcı yollamış, ben de internette aramıştım ama bulamamıştım. Çok mutlu oldum. Şu anda biraz uzun zaman var gibi görünüyor ama sanırım benim şansım Ergin'in 2 gün yol izni olduğu için bu saatten 2 gün ilerde sayıcak olmam :)))

Bunun yanında başka bir tane daha şafak sayacı da buldum fakat farklı günden sayıyor. Siz kaç gün bekliyorsanız ona uygun siteden sayarsınız. Bu siteler çok eğlenceli, müzik çalıyor, şarkı söylüyor :))

Eğer şafak sayacı arayanınız varsa benim gibi, işte burada iki seçeneğiniz var.. :))

Safak Sayacı Özgür Blogcu

Şafak Sayacı Kadir Yücel :)
14 Aralık 2011 Çarşamba

Minyon

Bir önceki yazımda anlattığım askerlik hikayesinin her kısmı hüzünlü ve ağlamaklı değildi tabii ki de. Morallerimiz yerine gelsin, askerlerimiz motive bir şekilde uğurlansın diye Akaretler'de Minyon'da yapalım dedik vedayı. Mekanın sahibi Emre Çapa, Vedat'ın aklına geldi Minyon'da yapmak. Her şeyi ayarladı, ve bize özel bar kısmını kapattırdı.Gerçekten güzel bir geceydi. Tam bir bar havası da değil, böyle müzikli ama sohbet edilebilecek bir ortamı vardı ve
bu da veda etmeye gelenlerle sohbet etmek için yerinde bir organizasyon oldu. Finger food ve sınırsız içkilerin dolaştığı Minyon'da fix fiyatımız 120tl'ydi. Dolaşan küçük yemekler lezzetlidi fakat sayı olarak yetersizdi. İçkiler barmen tarafından siparişimiz üzerine hazırlanıyordu ve gayet güzeldi.Fakat finger food'ların yetersiz olmasının yanında, mekanın küçük olmasından kaynaklanan başka küçük sıkıntılar yaşadık. Öncelikle Minyon iki bölümden oluşuyor, bir kısmında - gördüğüm kadarıyla - masalr var. Bu kısımda mekan yemek servisi veriyor. Biz, kapıdan girince sol tarafta kalan
kısımda yani bar kısmındaydık. Fakat buranın girişinde herhangi bir görevli veya kapı olmadığı için dışarıdan da insanlar kolaylıkla bizim kapattığımız kısma girebildiler ve komik ama bizim finger food'larımızdan ve sınırsız içkilerimizden faydalandılar sanırım :)))

Her neyse bu küçük aksilikleri bir kenara bırakırsak, mekan ve organizasyon güzeldi. Herkese de gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

Minyon W Otel'in hemen ilerisinde ve hatta içeriden W'ya geçiş var. Oraya da gittik bir göz attık, hoş bir mekana benziyordu ama vakit geçirmediğim için daha fazla yorum yapamayacağım ;)

Bir önceki post'umda koyduğum footğraflar ve yenilerini tekrar paylaşıyorum sizlerle..

Minyon rezervasyon için: w otel - minyon


En Büyük Asker Benim Askerim

Hiç kafamda büyütmezdim, bilmezdim askerliğin ne demek olduğunu. Uzun dönemmiş, kısa dönemmiş sanki kolay bir süreçmiş gibi geliyordu bana. Ergin'le ilk tanıştığım günden beri bu askerlik ne ciddi bir olaymış anlamış oldum. Ama yine de geçen pazar günü gelene kadar beni bu kadar etkileyeceğini tahmin etmezdim.

Bedelli askerlik açıklamasını okulda arkadaşımın iphone'undan canlı izledim ellerim terleye terleye.. Sonra  askere yazılma sürecini takip ettim Ergin'in. Geçen cuma akşamı kısa dönem mi uzun dönem mi belli olana kadar yemek yiyemediğim zamanlar oldu. Sanırım insan çok sevdiği birinin uzağa gideceğini anlayınca fark ediyor bunun ne demek olduğunu. Neyse ki Ergin'ime kısa dönem çıktı. Hem de çok istediğimiz bir yer oldu. Tabii nasıl sevindiğimiz tahmin edersiniz. Bundan sonrası kolay diyordum. O rahat etsin de 5 ay geçer gider diyordum. Şimdi gideli daha iki gün oldu ama ben şimdiden çok özledim. Ve en kötü kısmı da onu arayamamak. İstediğimde onu arayabileceğim bir numaranın olmaması. 

Şimdi tek düşünebildiğim şey iyi mi? Rahat uyuyabildi mi? Yemeği nasıl? Kaçta arayabilecek? Arayabilecek mi? Ama bu dönem de geçecek biliyorum. Ve her şey çok çok güzel olacak. 

Şimdi tam yazımı yazarken telefon çaldı ve konuştuk. Bugün 3. gün ve sesi çok daha iyi geliyor. 

Bütün asker bekleyenleri allah kavuştursun. Batı'da Doğu'da herkese kolay olsun. Bundan sonra gideceklere de bol şans!!!

Ergin'le aynı dönemde askere giden Deyvi ve onu bekleyen Nazlı'yı da allah kavuştursun, çok kolay olsun.. :)